Jak zacząć naukę gry na perkusji?

Perkusja to jeden z najbardziej lubianych instrumentów. Wiele osób marzy, by nauczyć się na niej grać – wbrew pozorom nie wystarczy uderzać w przypadkowej kolejności w talerze, by osiągnąć pożądany efekt dźwiękowy. Gdzie znaleźć nauczyciela gry na perkusji? I jak wybrać swoją pierwszą perkusję?

Jak nauczyć się grać na perkusji?sklep muzyczny drum center

Podobnie jak w przypadku każdego innego instrumentu, żeby opanować grę na perkusji, trzeba uzbroić się w cierpliwość i przygotować na ciężką pracę. W pierwszej kolejności należy poszukać odpowiedniego nauczyciela. Można zapisać się na jeden z oferowanych kursów albo umówić się na indywidualne lekcje. Perkusiści oferują swoje wsparcie na serwisach internetowych – tam można sprawdzić ich kompetencje oraz doświadczenie, a także od internautów dowiedzieć się, jak są oceniani. Niezbędny będzie również zakup instrumentu. Ten trzeba mieć na własność, ponieważ nauka gry na instrumencie, wymaga regularnych, codziennych ćwiczeń.

Perkusja – który model wybrać na początek?

Która perkusja będzie idealna dla osób początkujących? Kompromis między ceną a jakością oferują instrumenty ze średniej półki. Na początku nie trzeba inwestować fortuny, a jednocześnie można liczyć na dobrej jakości instrumenty, który pozwoli czerpać przyjemność z muzyki i osiągać coraz lepsze efekty. Sprzęt powinien zostać zakupiony w sklepie perkusyjnym np. DrumCenter.pl – tam najłatwiej o szeroki wybór oraz wsparcie sprzedawcy-profesjonalisty.