Jaki instrument perkusyjny do nauki wybrać?

instrumenty dla każdego perkusistyMuzyka towarzyszy człowiekowi od najmłodszych lat. Dzieci poprzez kontakt z nią rozwijają swoją wyobraźnię i kształtują wrażliwość. Muzyka łagodzi stres oraz uczy koncentracji. Dlatego warto swoje dziecko zachęcić do nauki gry na instrumencie. Jaki sklep perkusyjny warto więc odwiedzić?

Instrumenty perkusyjne – co wybrać?

Instrumenty perkusyjne drumcenter.pl dzieli się na dwie grupy – te o określonej i nieokreślonej wysokości dźwięku. Inny podział dotyczy z kolei instrumentów krótkobrzmiących, a także długobrzmiących. Perkusja to natomiast ogólna nazwa dla całego zestawu instrumentów perkusyjnych. W skład takiego zestawu wchodzi kilka elementów, najczęściej jest to m.in. bęben wielki, werbel, kocioł, półkotły, hi-hat, a także ride, czyli pojedynczy talerze.

Perkusja dla dzieci

Dla małego dziecka gra na instrumencie to frajda i doskonała zabawa. Na początku można zdecydować się na zwykły bębenek, za pomocą którego dziecko uczy się wystukiwać rytm. Potem można już przejść do właściwego zestawu perkusyjnego. Może to być świetny pomysł, zwłaszcza w przypadku dzieci energicznych i żywiołowych. Rodzice przy tym powinni jednak zdawać sobie sprawę, że perkusja jest instrumentem dość głośnym, a przy okazji zajmuje sporo miejsca. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie na nią osobnego pomieszczenia, co jednak nie zawsze jest możliwe. Wybór perkusji na rynku jest spory. Można postawić na instrumenty nowe lub używane. Nie zawsze bowiem wiadomo czy dziecko będzie chciało kontynuować przygodę z muzyką w przyszłości. Podczas zakupu warto zapytać o radę doświadczonego sprzedawcę czy nauczyciela gry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *