Jakie muzyczne talerze wybrać?

najlepsze talerze perkusyjneKażdy profesjonalny zestaw perkusyjny nie może być kompletny bez podstawowego zestawu talerzy, który może być dodatkowo wzbogacony w cały szereg różnorodnych talerzy efektowych. Na półkach sklepowych możemy znaleźć między innymi specjalne talerze marszowe albo talerze, które przeznaczone są dla bardzo dużych orkiestr. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które chcą kupić nowe muzyczne talerze, ale niestety nie mają zielonego pojęcia jak za to się odpowiednio zabrać.

Najlepsze muzyczne talerze dla początkującego

Początkujący perkusiści, którzy wybierają swoje pierwsze talerze bardzo szybko się zorientują, że wybór na naszym rynku muzycznym jest naprawdę bardzo szeroki. Muzyczne talerze różnią się między sobą nie tylko typem, ale także użytymi materiałami oraz sposobem produkcji. Wybierając nowe talerze należy zwrócić szczególną uwagę także na ich grubość, masę i rozmiar – średnicę.

Podstawowy zestaw perkusyjny

Do podstawowego zestawu perkusyjnego zaliczyć możemy talerze ride, crash i hi-hat. Klasyczny zestaw talerzy można wzbogacić talerzami efektowymi typu china, bell albo splash, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Pamiętać należy jednak o tym, że wybór talerzy jest jednak o wiele szerszy, a na rynku można bez żadnego większego problemu dostać różne gotowe zestawy.

O czym należy pamiętać?

Przy zakupie nowych muzycznych talerzy pamiętać należy o tym, że producenci podają średnicę talerzy w calach, z kolei grubość podawana jest słownie. Thin oznacza cienkie talerze, medium średnio grube a heavy to najgrubsze talerze, które dostępne są na rynku. Osoby, które nie czują się na siłach aby samodzielnie wybrać swoje pierwsze talerze muzyczne powinny skorzystać z profesjonalnego doradztwa sprzedawcy. Warto również sprawdzić czy na talerze udzielana jest gwarancja.

Dodaj komentarz