O czym musi pamiętać początkujący perkusista?

popularna marka perkusji pearl

Perkusja wydaje się być zdecydowanie jednym z ciekawszych instrumentów, na którym z pewnością warto nauczyć się grać. Jak jednak wybrać odpowiednią dla siebie perkusję? Czym się kierować podczas wizyty w sklepie muzycznym lub podczas przeglądania jego oferty w sieci?

Perkusja pearl dla początkujących

Przede wszystkim, trzeba mieć na uwadze to, że istnieją perkusje dla początkujących oraz dla bardziej zaawansowanych. Różnią się one budową, jak również materiałami wykorzystanymi do ich konstrukcji. Jest to kwestia oczywista, że na bardziej zaawansowanych perkusjach gra się trudniej, więc są one przeznaczone dla profesjonalistów. Osoby początkujące powinny zaczynać od prostszych perkusji.

Większość producentów, jak chociażby pearl, oferuje perkusje zarówno dla amatorów jak i dla profesjonalistów. Zwykle mniej zaawansowane perkusje sprzedawane są po zdecydowanie niższych cenach, między innymi po to, aby zachęcić amatorów do rozpoczęcia nauki gry.

Czy gra na perkusji pearl jest bezpieczna?

Jak się okazuje, jeśli osoba nieprzygotowana odpowiednio do gry rozpoczyna przygodę z perkusją może zrobić sobie krzywdę. Konieczne jest odpowiednie wyposażenie zabezpieczające. Po pierwsze są to słuchawki. Każdy rozsądny perkusista zanim rozpocznie grać ubiera tak zwane słuchawki wyciszające. Chodzi o to, że jeśli przebywa się dłuższy czas w dużym hałasie, uszkodzeniu ulegają poszczególne elementy zmysłu słuchu. Konieczne jest więc zabezpieczanie się nie tylko na koncertach, ale również, a może przede wszystkim, podczas treningów. Przeważnie bowiem, treningi trwają dłużej, przez co ryzyko uszkodzenia słuchu jest większe.

Dodaj komentarz