Perkusja dla dzieci – zawód czy hobby?

Twoje dziecko chce mieć perkusję? Mówi dużo o tym, że bębny są ciekawe i że chciałoby być perkusistą? Warto rozwijać takie zainteresowania! Lecz jak to zrobić, czy rzeczywiście jest sens i po co to robić? O tym powie niniejszy artykuł!

Sens nauki muzyki

grające dziecko na perkusjiPrzede wszystkim zacznijmy od tego, czy jest sens traktować życzenia naszego dziecka na poważnie. Oczywiście, że tak! Gra na perkusji dla dzieci może być świetnym sposobem dla naszej pociechy na wyrażenie siebie i rozładowanie emocji. Wielu rodziców zapewne w tym momencie jednak powie, że przecież może to być tylko chwilowe zainteresowanie i że nie warto w to inwestować pieniędzy.

Odpowiadamy zatem – przede wszystkim nie musi być to chwilowe hobby. Każdy znany muzyk był kiedyś przecież dzieckiem. Ponadto nawet jeśli będzie to tylko przelotne zainteresowanie, to zawsze dziecko nauczy się nut, pewnej cierpliwości, umiejętności oceniania występów itd. To wszystko przełoży się na ogólne wykształcenie i na pewno pomoże mu w życiu dorosłym.

Perkusja dla dzieci – jak wybrać?

Jak zatem wybrać perkusję dla dzieci? To zależy przede wszystkim od wieku. Jeśli nasza pociecha jest malutka to warto na początek kupić jeden z wielu zestawów perkusji dla dzieci zabawkowych. Są one profesjonalnie wykonane i umożliwiają dziecku ciekawą naukę poprzez zabawę.

Jeśli jednak nasza pociecha jest już około 6 roku życia, to warto zainwestować w bardziej profesjonalny, acz podstawowy sprzęt.

Zajęcia z perkusji dla dzieci

Pozostaje już tylko jedno pytanie – gdzie dziecko może uczyć się grać? Generalnie są dwie opcje – albo będzie to szkoła muzyczna albo zajęcia w domu kultury, na ognisku muzycznym itp. Jak je znaleźć? Wystarczy wpisać hasło w Internet „perkusja dla dzieci zajęcia”, porozmawiać z poszczególnymi prowadzącymi, wybrać to, co wydaje nam się najlepsze i gotowe!

Dodaj komentarz