Dlaczego warto kupować płyty winylowe?

Kupowanie płyt należy do bardzo szlachetnych gestów, ponieważ bezpośrednio wspiera się artystę, niejako dziękując mu za jego trud przygotowania albumu. Jest to zupełnie inny biegun, aniżeli piracenie płyt bądź pobieranie ich z nielegalnego źródła. Płyty winylowe są wyjątkowym produktem, dzięki któremu pokażesz, że dbasz o kulturę i doceniasz artystów. Jakie są jeszcze zalety z tytułu posiadania płyt winylowych? Zapraszamy do naszego artykułu.

Idealna opcja na prezent

Masz wśród swoich najbliższych osób kogoś, kto jest wielkim pasjonatem muzyki i chciałbyś sprawić mu idealny prezent? Płyta winylowa ulubionego artysty to świetny pomysł, dzięki któremu z pewnością sprawisz dużą frajdę obdarowanemu i pokażesz, jak bardzo Ci na tej osobie zależy. Taki prezent sprawi, że będzie mógł w dodatku spełniać funkcje dekoracyjne, bo jednak posiadanie winyli wiąże się z bardziej kulturalnym postrzeganiu drugiej osoby.

Wspieranie artystów

Obecne czasy dla artystów nie należą do najłatwiejszych i trzeba mieć świadomość, że pobieranie utworów z różnych stron jest nielegalne, a zakup płyty winylowej sprawia, że część środków ze sprzedaży trafi do artysty. W ten sposób będzie mógł je przeznaczyć na swój rozwój i wydawanie coraz lepszej twórczości, niezależnie od tego czy jest to polski jazz, muzyka elektroniczna czy rap.

Gdzie kupować płyty winylowe?

polish jazz

W dzisiejszych czasach nie ma problemów, żeby kupić płyty winylowe, bo jest mnóstwo kanałów: sklepy muzyczne, natomiast przede wszystkim sprzedaż odbywa się w internecie. Miejscem wartym odwiedzenia jest Winylownia, gdzie znajdziesz mnóstwo płyt od ręki, jak również fachowe doradztwo.