Jak podjąć decyzję o zakupie perkusji dla dziecka?

W obecnych czasach dzieci uczęszczają na różnorodne dodatkowe zajęcia, w zależności od ich preferencji. Niektóre z nich wykazują zainteresowanie tematyką muzyki, co zapewne oznacza, że dziecko ma predyspozycje do grania na instrumentach. W takie sytuacji rodzice mają ułatwione zadanie, aby organizować czas wolny dla swojej pociechy i pomóc rozwijać talent. 

Jak zauważyć talent u dziecka?

Psycholodzy uważają, że pierwsze talenty można zaobserwować u dziecka już w wieku 5-6 lat. Najlepszym sposobem na to jest wspólne spędzanie czasu oraz obserwacja, jakie czynności i zabawy sprawiają mu największą radość i przyjemność. Należy zauważyć, że w roli rodzica jest dostrzeżenie talentów i rozwijanie ich w późniejszych latach.

Warto też rozmawiać z osobami, które spędzają dużo czasu z dzieckiem, np. przedszkolanka lub nauczycielka. Takie osoby mogą wyciągnąć dodatkowe wnioski – zwłaszcza, że  mają większe doświadczenie pracując z dziećmi na co dzień.

Kiedy jest czas na zakup perkusji dla dziecka?

Odpowiedni moment na zakup perkusji dla dziecka jest indywidualny. To rodzic powinien o tym zadecydować na podstawie zachowania jego pociechy. Tylko wnikliwa obserwacja dziecka podczas zabaw i codzienności pozwoli na ocenę, czy to jest już odpowiedni moment, a dopiero później obieramy kierunek kształcenia.

Już bardzo wcześnie można zauważyć, że dziecko ma wyjątkowe poczucie rytmu, bawi się wykorzystując domowe atrybuty i traktuje je jak swoją perkusję. To oczywisty znak, że czas zakupić profesjonalny instrument, który musi być dopasowany do dziecka.