Perkusje elektroniczne Roland

Perkusiści, którzy grają różną muzykę, mają też różne potrzeby związane ze sprzętem. Jedni grają tylko na zestawach akustycznych, inni – eksperymentują czasem z perkusjami elektronicznymi. Może wynikać to z różnych powodów. Czasem zakup perkusji elektronicznej może być spowodowany tym, że standardowy, akustyczny zestaw, robi po prostu za dużo hałasu. Ktoś inny może z kolei wybrać perkusję elektroniczną, ze względu na możliwości, jakie oferuje ona swoim użytkownikom.

Jednym z najsłynniejszy producentów perkusji elektronicznych jest firma Roland. Jej oferta w tej kwestii jest naprawdę szeroka. Z jednej strony pod marką Roland produkowany jest chociażby model TD-50KV, należący do perkusji elektronicznych najwyższej klasy i naszpikowany nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Z drugiej strony, kogoś zainteresować kompaktowy model TD4-KP, idealnie nadający się do gry w bloku czy do łatwego przewiezienia (np. komunikacją miejską).roland

Oczywiście – Roland oferuje nie tylko modele będące takimi skrajnościami. Pomiędzy TD-50KV, a prostym TD4-KP, można znaleźć wiele pośrednich modeli. Są one niezwykle zróżnicowane cenowo, co wynika oczywiście z zastosowanej technologii (różne rodzaje padów czy materiałów wykorzystanych do budowy perkusji), a także z ich wielkości. Tak czy inaczej – w razie zainteresowania tematem perkusji elektronicznych, warto sprawdzić ofertę firmy Roland. Wiele lat doświadczenia w produkcji tego typu instrumentów, na pewno zaowocowało intrygującymi rozwiązaniami technicznymi, zaś zróżnicowana gama produktów może zachęcać zarówno doświadczonych graczy, jak i młodych perkusistów.