Wac Toja – dokonania oraz twórczość artysty

Wac Toja to artysta urodziny 12 czerwca 1994 roku. Doskonale znany publiczności ze względu na swój wyjątkowy głos oraz umiejętności wokalne. Dzięki temu jego utwory pozostają z nami przez długi czas. Co warto wiedzieć o jego twórczości?

Wac Toja – najważniejsze informacje o artyście

Raper Wac Toja dał się poznać w IV edycji Młodych Wilków w 2015 roku. Obecnie należy do jednej z największych polskich wytwórni muzycznych, czyli QueQuality, która zrzesza w sobie wielu topowych artystów, takich jak między innymi Quebonafide (jako twórca), Guzior, Filipek i wielu innych.

Wac Toja może się pochwalić naprawdę pokaźnym dorobkiem artystycznym, liczącym na ten moment aż 6 albumów. Składanki muzyka często uzyskiwały wysokie pozycje na oficjalnych listach sprzedaży. Do listy albumów zakwalifikować możemy pozycje:

  • MiDDIe FiNGER — jest to nielegalnie wydany album, który pojawił się 11.02.2015 roku.
  • High N Low — to pierwszy oficjalny album artysty wydany przez wytwórnię QueQuality w dniu 16.11.2016 roku.
  • High Quality — premiera tego krążka miała miejsce rok później, a dokładniej 28.04.2017 roku, wydany również przez tą samą wytwórnię.
  • Turboboost — to album wydany również przez wytwórnię QueQuality, w dniu 24.05.2019 roku, który osiągnął 6 pozycję na oficjalnej liście sprzedaży,
  • Ostry sos – jest to pozycja, która pojawiła się w styczniu 2020 roku, tym razem przez wytwórnię My Music. Album cieszył się ogromną popularnością, osiągając 2 miejsce na oficjalnej liście sprzedaży.
  • Plasma – ten album pojawił się 20.08.2020 roku. W tym przypadku wytwórnią krążka zajęła się wytwórnia Uniwersal Music Polska.
  • Five – to ostatni album tego artysty, który pojawił się 14.04.2021 roku u tego samego wydawcy. Zajął 6 miejsce na oficjalnej liście sprzedaży.