Krótka historia muzyki zespołu Modern Talking

Modern Talking rozpoczął działalność pod koniec lat 80-tych jako duet składający się z braci Thomasa i Edgara Blomqvist. W tym czasie bracia mieli po dwadzieścia lat i obaj urodzili się w Szwecji. Bracia byli fanami pionierów synthpopu z lat ’70 i ’80, przy czym każdy z nich miał szczególne upodobanie do innego zespołu.

Thomas był wielkim fanem ABBA i niemieckiego zespołu Mott the Hoople, podczas gdy Edgar był bardziej fanem Duran Duran i miał słabość do szwedzkiego zespołu pop Bellman. Ta miłość do synthpopu i muzyki pop w ogóle stała się główną inspiracją Modern Talking.

W przerwach między sesjami pisania piosenek, bracia od czasu do czasu ćwiczyli na swoich gitarach. Ich muzyka zyskała także dużą popularność na płytach winyowych https://winylownia.pl/pl/parameters/modern-talking-294571.html, które dla wielu są bardzo ciekawe i praktyczne.

5 powodów dla których powinieneś słuchać Modern Talking

  1. Są jednym z oryginalnych zespołów synthpopowych Wszyscy wiemy, że termin „synthpop” jest w pewnym sensie załadowany w dzisiejszych czasach, zwłaszcza jeśli chodzi o starsze akty. Jednak w tamtych czasach synthpop był mocno inspirowany brzmieniem sceny muzycznej lat 70-tych, więc ważne jest, aby wiedzieć skąd pochodzi. Modern Talking to jeden z oryginalnych zespołów synthpopowych, który odcisnął swoje piętno w branży dzięki brzmieniu, które różni się od ciężkiego, gitarowego rocka, który dominował na ówczesnej scenie.
  2. Ich unikalne brzmienie jest wciąż aktualne Chociaż synthpop nie jest dziś tak popularny jak kiedyś, ważne jest, aby pamiętać, że gatunek – a zwłaszcza dźwięk Modern Talking – nie jest całkowicie zapomniany. Modern rock i synthpop są wciąż obecne i kwitną w podziemnej scenie muzycznej, więc nie jest tak, że gatunek ten wymiera. W rzeczywistości są one dziś na tyle duże, że mają swoich oddanych fanów.
  3. Są jednym z niewielu zespołów synthpopowych, które pozostały razem przez długi czas Dziś mnóstwo zespołów zbiera się razem i zaczyna nowy projekt, nie zastanawiając się nad przyszłością. I zawsze, gdy w grę wchodzi jakaś nazwa, grupa nie jest na tyle pewna siebie, by zaryzykować i trzymać się czegoś, co może się nie udać. Modern Talking, z drugiej strony, byli na tyle mądrzy, że utrzymali swój zespół tak długo, jak to było możliwe. I nie tylko to, ale również wydali mnóstwo wysokiej jakości albumów przez te wszystkie lata.
  4. Zawsze byli głośni o swoich poglądach politycznych Modern Talking zawsze jasno dawało do zrozumienia, że są jednym z niewielu zespołów synthpopowych, które są wokalne o swoich poglądach politycznych. W dzisiejszych czasach, kiedy wydaje się, że nikt nie mówi o niczym głośno, miło jest widzieć, że są jeszcze ludzie, którym zależy. Modern Talking to zespół, który nie boi się mówić tego, co myśli i nie boi się sprawić, że zaczniesz myśleć.
  5. Wciąż tworzą nową muzykę Chociaż Thomas i Edgar przeszli na emeryturę jako członkowie Modern Talking, dwaj bracia tworzą muzykę razem pod nową nazwą zespołu, Thomas Blomqvist Band. I nawet jeśli członkowie Modern Talking nie pracują już razem, wciąż wydają muzykę.