Gretsch – ceniona marka produkująca instrumenty muzyczne

perkusja znanej firmy gretschWspaniałe, wysokiej klasy perkusje uwielbiane przez największe gwiazdy muzyki produkowane są przez firmę Gretsh, która może się pochwalić naprawdę ogromnym asortymentem produktowym.

Krótka historia marki Gretsch

Firma została założona przez młodego, dwudziestoparoletniego mężczyznę, który wyemigrował z Niemiec do Stanów Zjednoczonych. Tam w 1883 roku założył firmę produkującą instrumenty muzyczne i nazwał ją od swojego nazwiska. Freidrich Gretsch osiedlił się w Savannah, gdzie do dnia dzisiejszego firma ma swoją siedzibę. Druga, oficjalna siedziba marki znajduje się Dusseldorie w Niemczech. Początkowo Friedrich skupił się na budowie instrumentów opartych na membranach, tak jak banjo czy tamburyny. W 1985 roku firmę przejął jego syn – Fred Junior, jednak gitary w asortymencie marki pojawiły się dopiero w latach 50. XX wieku. Obecnie firma Gretsch należy do koncernu Fender Musical Instruments Corporation jak i również marki Latin Percussion, Jackson Guitars, Guild Guitar Company, Takamine, thomann Ovation, Charvel, Squier by Fender, Hamer, Tacoma, SWR Sound Corporation i oczywiście Fender.

Czym wyróżniają się perkusja Gretsch?

Perkusje produkowane przez firmę Gretsch należą do najbardziej popularnych instrumentów muzycznych na całym świecie. Ogromne uznanie zdobyły modele 6120 Nashville oraz Duo Jet, na których bardzo chętnie grywały takie sławy muzyki jak Bo Diddley i Chuck Berry. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się gitary z serii Electromatic Hollow Body, w której skład wchodzi siedem pokrewnych modeli, jednak zróżnicowanych pod względem wyposażenia. Ponadto posiadają one jedno lub dwa wycięcia na korpusie, ze stałym mostem lub wibratorem Bigsby.

Dodaj komentarz