Guzior: Historia Polskiego Rapera

Gdy mówimy o polskim rapie, nie sposób pominąć postaci takiej jak Guzior. Za pseudonimem tym kryje się Mateusz Bluza, urodzony 16 lipca 1992 roku we Wrocławiu. Jego muzyczna podróż i osiągnięcia w świecie hip-hopu są fascynujące. Poznajmy bliżej historię tego artysty, który zdobył serca fanów nie tylko talentem, ale także niezwykłą twórczością.

Młode Lata i Początki Kariery

Guzior zaczynał swoją przygodę z rapem w dość młodym wieku. Jego pierwsze nielegalne wydawnictwo, „ylloM”, ujrzało światło dzienne 15 czerwca 2015 roku. To był dopiero początek dla artysty, który szybko zyskał uznanie wśród fanów oraz uznanie innych artystów, takich jak Deys, Quebonafide, Kuban czy Słoń, z którymi nawiązał owocną współpracę.

Evil Twin: Przełomowy Moment w Karierze

24 lutego 2017 roku Guzior zadebiutował albumem „Evil Twin”, który okazał się prawdziwym przełomem. Płyta nie tylko zdobyła pierwsze miejsce na polskiej liście przebojów OLiS, ale również osiągnęła status złotej płyty, sprzedając się w ponad 15 tysiącach egzemplarzy do 2018 roku. To zaledwie początek, bo już rok później Guzior prezentuje kolejny album, „Evil_Thing”, który zdobywa platynę, a sam artysta odbiera platynową płytę podczas Quefestiwalu.

Pleśń: Złoto i Platyna w Ekspresowym Tempie

Trzecie dzieło Guziora, „Pleśń” dostępne na queshop.pl, to kolejny kamień milowy. Premierę miała 4 grudnia 2020 roku, a już w przedsprzedaży zdobyła status złotej płyty. Trzy tygodnie po premierze osiągnęła platynę, a w czerwcu 2021 roku podwójną platynę. To nie tylko dowód na trwałą popularność artysty, ale także na to, że Guzior potrafi utrzymać wysoki poziom artystyczny.

Hity na YouTube: FALA i BLUEBERRY

O sukcesie Guziora niech świadczą liczby na platformie YouTube. Singiel „FALA” osiągnął ponad 60 milionów wyświetleń w dziewięć miesięcy, podczas gdy „BLUEBERRY” dotarł do tej samej liczby po 10 miesiącach od premiery. To nie tylko dowód na popularność artysty, ale także na to, że jego muzyka dociera do szerokiego grona słuchaczy.

Guzior to nie tylko raper; to artysta, który z każdym albumem udowadnia, że jego twórczość jest pełna różnorodności i głębokiej myśli. Nie ma wątpliwości, że jego miejsce w polskim hip-hopie jest niezaprzeczalne, a fanów przybywa z każdym nowym dziełem. Czekamy z niecierpliwością na kolejne produkcje tego utalentowanego rapera, który nie przestaje zaskakiwać i ewoluować.